Czy będzie rozbudowa Domu Ludowego o salę czy halę sportową? Ponoć mówi się o tym od 2 lat tylko nikt nic nie wie, zwłaszcza mieszkańcy Woli Kopcowej. A w tle trwa batalia o pozyskanie działek przy budynku aby można było przygotować jakiś projekt. Pytanie czy ktoś zapytał nas, mieszkańców co tak naprawdę potrzebujemy i w jakim kierunku ma się rozwijać szkoła w Woli Kopcowej? Znowu wychodzi na to, że staniemy przed faktem dokonanym przedstawionym przez Wójta i Radnych, i albo się z tym zgodzimy albo nic nie będzie. Tak wyglądają konsultacje w naszej gminie, a zwłaszcza w Woli Kopcowej. Zapraszam do dyskusji.

Za każdym razem słyszymy, że będzie zastosowane innowacyjne rozwiązanie, czego przykładem chyba jest pozbycie się kratki z korytkiem odprowadzającym wodę na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i ul. Granicznej. Od momentu wybudowania ul. Granicznej istniało w tym miejscu korytko, które odprowadzało wodę na drugą stronę jezdni. Było dobrze dopóki kratka się nie połamała a w to miejsce przykręcano blachę przykrywającą korytko. Blacha ta ciągle się obrywała i stanowiła zagrożenie dla samochodów. Zatem urzędnicy wpadali na pomysł żeby zalać to asfaltem i po kłopocie. Tylko ktoś chyba zapomniał po co projektant taki mały przepust umiejscowił w tym miejscu.

 

Dziś mamy taką sytuację, że na odcinku kilkuset metrów ul. Granicznej trzeba bardzo uważać, na co zwracamy uwagę kierowcom. Gmina chwali się jak dba o bezpieczeństwo (Drogowe prace bieżące), radna chwali, że powstał próg zwalniający na ul. Foliowej, a może w takim razie warto przesunąć ten próg w okolicę skrzyżowania ul. Granicznej z Dębową i również będzie innowacja? Mieszkańcy proszą jedynie aby ktoś z władz wreszcie obejrzał dokładnie te miejsca i właściwie zareagował, bo o przyczynach możemy rozmawiać jeszcze kilka kolejnych lat a problem jak był, tak będzie nadal.

Zapraszamy do dyskusji na Masłów Info

Jak informuje Urząd Gminy Masłów na stronie www.maslow.pl: Gmina Masłów nie znalazła się w gronie projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach OZE.

Stowarzyszenie Nowoczesna Gmina poruszała problemy związane z tym projektem już dużo wcześniej. 
Czy faktycznie zawiniła tu tylko proponowana ilość instalacji do montażu? Pamiętamy, że na początku było bardzo dużo chętnych mieszkańców ale jak stopniowo zaczęły się wyjaśniać warunki uczestnictwa w projekcie, instalacje jakie można zgłaszać, to nagle znacząco spadło zainteresowanie. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Pompy ciepła czy baterie słoneczne?

Wkrótce ruszy nabór wniosków do Urzędu Gminy Masłów w ramach dotacji na wymianę pieców na nowocześniejsze o wyższej sprawności i spełniające odpowiednie wymogi. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 5 000 zł brutto z tym zastrzeżeniem, że nie może przekroczyć 50 procent udokumentowanych fakturami lub rachunkami wydatków poniesionych na realizację inwestycji. (cyt. z Możliwości dofinansowań w działaniach związanych z ochroną środowiska)

Zapraszamy do dyskusji na Masłów Info

Przypomnijmy, że taki prezent "noworoczny" przygotowali sami sobie Radni i Wójt Gminy Masłów pod koniec grudnia 2016r. znacząco podwyższając swoje diety oraz wynagrodzenie dla wójta.

Wylała się już wtedy fala negatywnych komentarzy.

Szczegóły w artykułach: Blok uchwał - podwyżki,  Prezent pod choinkę od Radnych dla...

Jak teraz Państwo oceniacie pomysł ustawy obniżającej wynagrodzenia włodarzy miast i gmin?